Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2016

Literární průvodce trojúhelníkem českých lázní od Roswithy Schieb

České centrum Mnichov spolu s partnery představí literárně zpracovaný průvodce českého lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně od Roswithy Schieb. Prezentace a čtení z knihy proběhne v přítomnosti autorky Roswithy Schieb a pražského bohemisty a germanisty Václava Petrboka. Součástí programu bude i prezentace těchto tří měst jako turistických destinací ve spolupráci s Czech Tourism.

7.7.2016

Dlouhá noc konzulátů 2016

V rámci této akce se v Českém centru představí všechny země Visegradské čtyřky (ČR, Maďarsko, Polsko, Slovensko): uvidíte filmy o turistických cílech, ochutnáte národní speciality a budete mít možnost osobních rozhovorů s pracovníky generálních konzulátů těchto zemí.

12.7.2016

Jaroslav Rudiš: Národní třída

Jaroslav Rudiš, spolu s moderátorkou Zuzanou Jürgens, představí nový německý překlad románu Národní třída (CZ 2013, D 2016) v mnichovské Muffathalle.

13.7.2016

Návrat Agnieszky H.

Polská režisérka Agnieszka Holland (*1948) je držitelkou Oscara, točila s herci jako je Meryl Streepová nebo Leonardo di Caprio. Svojí profesní dráhu začala studiem režie na pražské FAMU. Když se v roce 2012 do Čech pracovně vrátila, aby natočila mimořádně silný a úspěšný seriál Hořící keř, svolila k natočení dokumentu, ve kterém na svá studia v Česku vzpomíná.

18.7.2016

Čapkovy Básně z koncentračního tábora v Dachau

První německé vydání Čapkových Básní z koncentračního tábora představí v Památníku koncentračního tábora Dachau jejich překladatel, profesor katedry bohemistiky v Heidelberku prof. Urs Heftrich.

30.7.2016

Pražský dechový oktet - wurzské letní koncerty

Zahajovacím koncertem 28. ročníku festivalu Wurzské letní koncerty, který se koná každoročně v Horní Falci v barokním komplexu farního domu města Wurz a je zaměřen na česko-bavorskou spolupráci, vystoupí Pražský dechový oktet s českým i světovým repertoárem.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

21. 10. 2015

Josef Čapek - Básně z koncentračního tábora v německém překladu

Křest prvního německého vydání Čapkových Básní z koncentračního tábora, které vydalo nakladatelství Arco Verlag. Z básní četl herec Daron Yates, na klavír doprovodil Jan Čech. Konalo se u příležitosti 70. výročí smrti Josefa Čapka.

04. 08. 2015

OAFF

Videa

Video placehodler