Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2016    |    2.12.2016

Jeroným Pražský

Životní cesta a druhý život Jeronýma Pražského. Výstava v Českém centru Mnichov zobrazující osudy českého učence pořádaná ve spolupráci se Společností Husova muzea v Praze, Husovým domem v Kostnici a Husitským muzeem v Táboře.

3.12.2016

Mikulášská besídka v Českém centru

Vánoce jsou za dveřmi a do Českého centra zavítá tak jako každý rok Mikuláš se svou nadílkou. Vánoční akce pro malé návštěvníky s rodičovským doprovodem, která se nese ve znamení mikulášské nadílky a zároveň předznamenává druhou, tedy bronzovou adventní neděli. Akce se koná ve spolupráci s TJ Sokol Mnichov a v neposlední řadě s Českou katolickou misií.

6.12.2016    |    31.1.2017

Václav Havel: politika a svědomí

Putovní výstava k nedožitým osmdesátým narozeninám Václava Havla s názvem Václav Havel: politika a svědomí vznikla ve spolupráci Českých center, Knihovny Václava Havla a Ústavu pro studium totalitních režimů.

7.12.2016

Projevy lidskosti 1938-1945

Zprávy, poznámky a beletristické texty o příkladech lidskosti v těžkých časech. Předčítat budou: Peter Becher, Anna Knechtel a Wolfgang Schwarz.

10.12.2016

Vánoční koncert – Radost Praha

Předposlední sobotu před Vánoci si zpříjemníme adventní čas vánočním koncertem sboru Radost Praha, který vystoupí v kostele sv. Štěpána s českým i zahraničním repertoárem. Koncert pořádá České centrum ve spolupráci s Českou katolickou misií.

14.12.2016

Zkáza krásou

Filmtheater Arena a České centrum Mnichov uvádí dokumentární film o herečce Lídě Baarové, která se zapsala do světových dějin a dodnes je velmi diskutovanou osobou. Dokumentární film Zkáza krásou režisérky Heleny Třeštíkové je obrazem ženy, jejíž krása se pro ni stala největším darem i prokletím.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

30. 11. 2016

Slavnostní koncert k 700. výročí narození Karla IV.

Na koncertu, který se uskutečnil 17. listopadu v krásných prostorách kostela St. Stephan am Südfriedhof při příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV., zazněla hudba a písně z dob Karla IV. v podání kutnohorského souboru Cantica. Diváci měli možnost si poslechnout skladby, které panovník patrně mohl poslouchat na svém dvoře a které se hrály i na půdě univerzity. Pro celý soubor jsme poté připravili malé občerstvení v Českém centru.

21. 11. 2016

Semafor - Sedm zastavení

V úterý, 8. 11. 2016 se v Kulturním fóru v Sudetoněmeckém domě konal koncert známého českého divadla Semafor, které bylo založeno skladateli a herci Jiří Suchý a Jiří Šlitr v roce 1959 v Praze. Při příležitosti 85. narozenin Jiřího Suchého představila Olina Patková především méně známé skladby a program obohatily i Suchého jazzové texty. Diváci si však mohli poslechnout i populární písně jako např. Včera neděle byla, Marnivá sestřenice či Honky tonky blues.

11. 11. 2016

Jeronám Pražský

V Českém centru se 3. 11. uskutečnila vernisáž k výstavě Jeroným Pražský. Hostem byl Jakub Smrčka, ředitel Husitského muzea v Táboře, církevní historik a teolog, absolvent Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Smrčka hovořil mimo jiné na téma „Kdo byl Jeroným a jakou roli hrál v reformaci, kde byl jako filozof často přiřazován do „rodiny reformátorů“…?“

10. 11. 2016

Papoušek na motocyklu II. Od surrealismu k pěší metafyzice

Ve středu, 2. 11. 2016, hovořil v prostorách Lyrik Kabinettu básník, překladatel, esejista a čerstvý držitel státní ceny za literaturu Petr Král o českém surrealismu poválečné doby a o pěší metafyzice. Helmut Becker recitoval z překladů básní, které byly připraveny speciálně pro tento večer. Večer moderoval Raoul Eshelman, profesor na katedře slavistiky LMU.

Videa

Video placehodler