Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2017

Hudba za doby Rudolfa II.

Věhlasný Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka představí díla komponistů, která vznikla přímo pro dvorní kapelu Rudolfa ll., z autorů je to například Kryštof Harant, Jacobus Gallus, nebo Jan Campanus Vodňanský. Koncert se koná 27. 4. 2017 ve 20 hodin v Bayerisches Nationalmuseum, Prinzregentenstr. 3, Mnichov.

28.4.2017

Operní árie: hudební večer s Jakubem Pustinou a mladými talenty

Při příležitosti desátého ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny, špičkového českého tenoristy, uspořádá České centrum, ve spolupráci s Haus des deutschen Ostens, společný koncert Jakuba Pustiny a soutěžících mnichovského kola této soutěže. Na koncertě, který je doprovodným programem výstavy Osobnosti české hudby, zazní árie z oper Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších. Akce se koná 28. dubna 2017 v 19 hodin na adrese Haus des deutschen Ostens, Am Lilienberg 5, München. Pořadatelem je České centrum v Mnichově, Haus des Deutschen Ostens a Heimatpflegerin der Sudetendeutschen.

3.5.2017

Malý pan

Byl jednou jeden domeček v Duté hoře, v malé jeskyni. Zde žil šťastně a spokojeně Malý Pán. Až do jednoho dne, kdy se mu zdál sen o tajuplném domku, ve kterém najde to, co mu schází. A tak se vydá na dobrodružnou cestu. Loutkový film pro děti i dospělé. Film se koná 3. května v 19 hodin ve filmovém divadle Arena, Hans-Sachs-Str. 7, Mnichov.

4.5.2017    |    16.6.2017

Meanwhile, in the Forest

Výstava předvede umělecká díla Martina Mainera, jedné z nejdůležitějších osobností současného českého umění, a čtyř dalších umělců – Adama Kašpara, Josefa Köstlerbachera, Samuela Paučo a Jana Rybníčka, kteří jsou s tvorbou Martina Mainera spojení. Výstava začne 4. května v 19 hodin v Českém centru. Pořadatelem je Nová galerie v Praze ve spolupráci s Českým centrem v Mnichově.

1.2.2017    |    30.4.2017

Karel IV. - císař na čtyřech trůnech

Putovní výstava Národní galerie a Českých center k příležitosti 700. narození Karla IV., která ukazuje českého krále a římsko-německého císaře jako muže evropského formátu a zároveň normálního smrtelníka.

9.3.2017    |    7.5.2017

Private Confessions

Výstava představuje kresby 36 mezinárodně uznávaných šperkařů, mimo jiné i renomovanou českou umělkyni Evu Eisler. Spektrum výstavy zahrnuje náčrty, se zaměřením na konkrétní provedení, až po nezávislé umělecké výjádření. Vedle kreseb budou k vidění také vybrané šperky a instalace.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

10. 03. 2017

Pioneers of Czech Modern Jewellery

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 se v Českém centru uskutečnilo zahájení výstavy u příležitosti světové přehlídky uměleckého šperku. Svá díla představili významní čeští šperkaři Václav Cigler, Svatopluk Kasalý, Jaroslav Kodejš a Josef Symon.

30. 11. 2016

Slavnostní koncert k 700. výročí narození Karla IV.

Na koncertu, který se uskutečnil 17. listopadu v krásných prostorách kostela St. Stephan am Südfriedhof při příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV., zazněla hudba a písně z dob Karla IV. v podání kutnohorského souboru Cantica. Diváci měli možnost si poslechnout skladby, které panovník patrně mohl poslouchat na svém dvoře a které se hrály i na půdě univerzity. Pro celý soubor jsme poté připravili malé občerstvení v Českém centru.

21. 11. 2016

Semafor - Sedm zastavení

V úterý, 8. 11. 2016 se v Kulturním fóru v Sudetoněmeckém domě konal koncert známého českého divadla Semafor, které bylo založeno skladateli a herci Jiří Suchý a Jiří Šlitr v roce 1959 v Praze. Při příležitosti 85. narozenin Jiřího Suchého představila Olina Patková především méně známé skladby a program obohatily i Suchého jazzové texty. Diváci si však mohli poslechnout i populární písně jako např. Včera neděle byla, Marnivá sestřenice či Honky tonky blues.

11. 11. 2016

Jeronám Pražský

V Českém centru se 3. 11. uskutečnila vernisáž k výstavě Jeroným Pražský. Hostem byl Jakub Smrčka, ředitel Husitského muzea v Táboře, církevní historik a teolog, absolvent Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Smrčka hovořil mimo jiné na téma „Kdo byl Jeroným a jakou roli hrál v reformaci, kde byl jako filozof často přiřazován do „rodiny reformátorů“…?“

Videa

Video placehodler