Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.6.2016

Přednáška Antonína Brouska o překladu románu Osudy dobrého vojáka Švejka

Nový překlad Osudů dobrého vojáka Švejka sloužil Franku Castorfovi jako podklad pro jeho aktuální inscenaci v Residenztheater. Před představením dne 12.6. se uskuteční přednáška autora překladu Antonína Brouska. Brousek bude vyprávět o životě Jaroslava Haška a okolnostech vzniku Švejka.

7.6.2016

Čtení z románu T. Zmeškala Milostný dopis klínovým písmem v Mnichově

Společné čtení polské spisovatelky Brygidy Helbig a českého autora Tomáše Zmeškala, kteří oba ve svých dílech zkoumají narušení základní důvěry mezi lidmi v totalitních režimech. Podpořeno Ministerstvem kultury ČR.

15.6.2016    |    29.7.2016

Visegrádská karma

Výstava plakátů mapující období přechodu k demokracii v zemích Visegrádské čtyřky – Polsku, Maďarsku, České a Slovenské republice. Výstava se koná ve spolupráci s generálními konzuláty všech V4 zemí a u příležitosti předsednictví ČR ve skupině Visegradské čtyřky.

1.6.2016

Rodinný film

Mladý slovinský režisér Olmo Omerzu uvádí nový snímek v hlavní roli s Karlem Rodenem – Rodinný film, který získal na letošním filmovém festivalu Finále Plzeň ocenění za Nejlepší celovečerní hraný film.

2.6.2016

Poselství Karla IV. Autorský hudebně-literární pořad Daniela Dobiáše

U příležitosti 700. výročí narození Karla IV. uvede ČC Mnichov ve spolupráci s Kulturním referentem pro české země Spolku Adalberta Stiftera a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti v mnichovském Sudetoněmeckém domě autorský hudebně-literární večer skladatele, klavíristy a zpěváka Daniela Dobiáše. Mluvené slovo (v přednesu S. Schroeder) bude D. Dobiáš rámovat vlastními hudebními skladbami (zpěv: Jessica Boone). Chorály zazpívá lounský dětský sbor Carmen.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

21. 10. 2015

Josef Čapek - Básně z koncentračního tábora v německém překladu

Křest prvního německého vydání Čapkových Básní z koncentračního tábora, které vydalo nakladatelství Arco Verlag. Z básní četl herec Daron Yates, na klavír doprovodil Jan Čech. Konalo se u příležitosti 70. výročí smrti Josefa Čapka.

04. 08. 2015

OAFF

Videa

Video placehodler