Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2016    |    12.11.2016

Eva Eisler: White - And Black?

Eva Eisler patří k významným světovým uměleckým šperkařům. Její práce je výjimečná svým přesahem do oblasti architektury, designu a výtvarného umění. Svými díly, která jsou typická minimalistickými rysy, je zastoupena v řadě významných sbírek ve Spojených státech i v Evropě. Výstava, kterou pořádá mnichovská galerie Maurer Zilioli Contemporary Arts ve spolupráci s Českým centrem Mnichov, představí autorčinu současnou tvorbu, její nové kresby a objekty.

25.10.2016

Čtení z knihy Reginy Gottschalk "Čekání na zprávu"

České centrum Mnichov ve spolupráci se svými bavorskými partnery pokračuje v mapování osudů židovských obyvatel Šumavy během nacistické okupace. V autorském čtení Reginy Gottschalk z její knihy Čekání na zprávu můžeme sledovat osudy rodiny Getreuer, jejíž děti se zachránily emigrací do USA, ale jejich rodiče bohužel padli za oběť nacistům. Čtení doplní hudební doprovod, o který se postarají kytarista Zarko Mrdjanov a klarinetista Florian Ewald ze známé mnichovské skupiny Massel-Tov.

2.11.2016

Tvoje slza,můj déšť: Přítomnost Arnošta Lustiga

Pravidelný filmový večer, tentokrát s filmem "Tvoje slza, můj déšť". Podle slov Arnošta Lustiga je člověk nesmrtelný tak dlouho, dokud trvá ve vzpomínce. Dokazuje to snímek Tvoje slza, můj déšť, autorský dokumentární film jeho dcera Evy Lustigové, který mapuje poslední léta života jejího otce. Po projekci bude následovat beseda s autorkou.

2.11.2016

Papoušek na motocyklu II. Od surrealismu k pěší metafyzice

Básník, překladatel a esejista Petr Král (*1941) byl v letech 1959–1969 členem Pražské surrealistické skupiny. Kromě vlastních básní představí české lyriky, kteří ho inspirovali. Večerem bude provázet Raoul Eshelman (LMU).

3.11.2016    |    2.12.2016

Jeroným Pražský

Životní cesta a druhý život Jeronýma Pražského. Výstava v Českém centru Mnichov zobrazující osudy českého učence pořádaná ve spolupráci se Společností Husova muzea v Praze, Husovým domem v Kostnici a Husitským muzeem v Táboře.

8.11.2016

Semafor - Sedm zastavení

Divadlo Semafor je jednou z nejpopulárnějších českých scén. Během letošní již 57. sezóny oslaví jeden z jejich zakladatelů, Jiří Suchý, 85 narozeniny. Na jejich oslavu pořádá České centrum, ve spolupráci s Adalbert Stifter Verein a Společností pro vědy a umění, koncert jazzové zpěvačky Oliny Patkové.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

07. 10. 2016

INVESTIČNÍ SEMINÁŘ: „Expandujte do České republiky a optimalizujte náklady”

Dne 4. října 2016 AFI ve spolupráci s generálním konzulátem České republiky v Mnichově zorganizovalo na půdě Českého centra v Mnichově Investiční seminář, který představil nové možnosti pro německé, rakouské a švýcarské společnosti. Seminář byl zaměřen na optimalizaci nákladů pomocí relokace či expanze společnosti do České republiky.

05. 10. 2016

Po stopách básníka Šumavy Karla Klostermanna

Ve čtvrtek 29.9. Karl Klostermann vzal prostřednictvím své prezentace na obrazové putování z Knížecích plání na Březník doplněné četbou ukázek z jeho románů za doprovodu klavírní tvorby L. Beethovena.

21. 09. 2016

Dušan Oravec: S kytarou od romantiky k jazzu

16. 9. se v prostorách studentských kolejí Geschwister Scholl v Mnichově konal sólový koncert cenami ověnčeného kytaristy Dušana Oravce, který představil skladby romantického repertoáru, ale i tvorbu současných skladatelů. V popředí koncertního programu stáli tři skladatelé 20. a 21. století, kteří tvořili díla pro klasickou kytaru: latinskoameričtí pozdně romantičtí skladatelé Augustín Barrios a Manuel Maria Ponce společně s rakouským současníkem Wolfgangem Muthspielem. Všichni tři patří k nejznámějším skladatelům virtuózní hry na kytaru.

15. 09. 2016

Karel IV. - císař na čtyřech trůnech

V úterý 13.9. se konala vernisáž k česko-německé putovní výstavě při příležitosti 700. narozenin Karla IV.. K vernisáži promluvil spoluautor knihy "Moudrý panovník v čase katastrof – Po stopách císaře Karla IV. mezi Prahou a Norimberkem" Jan Šícha. Návštěvníci se pak mohli zaposlouchat do úryvků z knihy, které předčítal pan Jiří Pretschner.

Videa

Video placehodler