Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.7.2016

Pražský dechový oktet - wurzské letní koncerty

Zahajovacím koncertem 28. ročníku festivalu Wurzské letní koncerty, který se koná každoročně v Horní Falci v barokním komplexu farního domu města Wurz a je zaměřen na česko-bavorskou spolupráci, vystoupí Pražský dechový oktet s českým i světovým repertoárem.

1.9.2016    |    30.9.2016

Síla žen v moderním umění

U příležitosti oslav šestisetletého jubilea kostnického koncilu představujeme výstavu prací současných českých umělkyň a přístup žen k modernímu umění.

9.9.2016    |    22.10.2016

Eva Eisler: White - And Black?

Eva Eisler patří k významným světovým uměleckým šperkařům. Její práce je výjimečná svým přesahem do oblasti architektury, designu a výtvarného umění. Svými díly, která jsou typická minimalistickými rysy, jsou zastoupena v řadě významných sbírek ve Spojených státech i v Evropě. Výstava, kterou pořádá České centrum Mnichov ve spolupráci s Maurer Zilioli Contemporary Arts uvede autorčinu současnou tvorbu, její nové kresby a objekty.

13.9.2016    |    12.10.2016

Karel IV. - císař na čtyřech trůnech

Putovní výstava Národní galerie a Českých center k příležitosti 700. narození Karla IV., která ukazuje českého krále a římsko-německého císaře jako muže evropského formátu a zároveň normálního smrtelníka, po návštěvě Norimberku a Mohuče ukončí svou cestu v Českém centru Mnichov.

16.9.2016

Dušan Oravec: S kytarou od romantiky k jazzu

Klasický kytarový virtuos Dušan Oravec koncertuje pravidelně v Česku, Polsku, Německu i Dánsku. V posledně jmenované zemi získal hlavní cenu na mezinárodním kytarovém festivalu v Aalborg. Na mnichovském koncertě představí skladby romantického repertoáru, ale i tvorbu současných skladatelů.

29.9.2016

Po stopách básníka Šumavy Karla Klostermanna

Prezentace o životě a díle K. Klostermanna. Obrazové putování z Knížecích plání na Březník doplněné četbou ukázek z jeho románů za doprovodu klavírní tvorby L. Beethovena. Ve spolupráci s Adalbert Stifter Verein.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

18. 07. 2016

Čapkovy Básně z koncentračního tábora v Dachau

Dne 18. července si diváci v Památníku koncentračního tábora Dachau mohli poslechnout čtení básní z prvního německého vydání Čapkových básní z koncentračního tábora, které zde představil autor překladu, profesor katedry bohemistiky v Heidelberku, prof. Urs Heftrich. O hudební doprovod se postaralo smyčcové kvarteto mladých hudebníků ODEON-Jugendsinfonieorchesters München.

07. 07. 2016

Dlouhá noc konzulátů 2016

V rámci akce Dlouhá noc konzulátů, která se uskutečnila ve čtvrtek 7. 7. 2016, se návštěvníci Českého centra Mnichov mohli setkat se zástupci konzulátů států V4 (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Během akce se promítaly turistické filmy a jednotlivé státy nabízely národní speciality. Váženým hostem byla státní ministryně pro evropské záležitosti a regionální vztahy bavorské vlády Dr. Beate Merk. Během akce byla současně k vidění i výstava plakátů „Visegrádská karma“ mapující období přechodu zástupců V4 k demokracii.

29. 06. 2016

Literární průvodce trojúhelníkem českých lázní od Roswithy Schieb

Ve středu 29. 6. 2016 byl představen v Českém centru Mnichov literárně zpracovaný průvodce českého lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Literárním večerem diváky provedla zastupující ředitelka Německého kulturního fóra střední a východní Evropy, Tanja Krombach. O prezentaci a čtení průvodce se postarali - autorka Roswitha Schieb a pražský bohemista a germanista Václav Petrbok.

17. 06. 2016

Primátor Brna Petr Vokřál

Dne 17.6.2016 proběhlo v českém centru Mnichov setkání s primátorem Brna Petrem Vokřálem. Během akce se hovořilo i o projektu "Rok smíření".

Videa

Video placehodler