Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.9.2016    |    30.9.2016

Síla žen v moderním umění

U příležitosti oslav šestisetletého jubilea kostnického koncilu se koná v Městské galerii v Kostnici z iniciativy Jaromíry Kirstein, pod kurátorským vedením Věry Krumphanzlové a ve spolupráci s s mnichovským Českým centrem výstava obrazů, grafik, instalací a plastik šestnácti českých umělkyň s příznačným názvem Ženská síla v moderním umění. Svými díly jsou na výstavě zastoupeny E. Mansfeldová, Š. Trčková, M. Blabolilová, M. Šeborová, K. Štenclová a další.

9.9.2016    |    22.10.2016

Eva Eisler: White - And Black?

Eva Eisler patří k významným světovým uměleckým šperkařům. Její práce je výjimečná svým přesahem do oblasti architektury, designu a výtvarného umění. Svými díly, která jsou typická minimalistickými rysy, je zastoupena v řadě významných sbírek ve Spojených státech i v Evropě. Výstava, kterou pořádá mnichovská galerie Maurer Zilioli Contemporary Arts ve spolupráci s Českým centrem Mnichov, představí autorčinu současnou tvorbu, její nové kresby a objekty.

16.9.2016

Dušan Oravec: S kytarou od romantiky k jazzu

Klasický kytarový virtuos Dušan Oravec koncertuje pravidelně v Česku, Polsku, Německu i Dánsku. V posledně jmenované zemi získal hlavní cenu na mezinárodním kytarovém festivalu v Aalborg. Na mnichovském koncertě představí skladby romantického repertoáru, ale i tvorbu současných skladatelů.

16.9.2016

Klavírní večer s Ednou Stern v Ingolstadtu

V rámci hudebního festivalu v Ingolstadtu uvede České centrum ve spolupráci s Hudebním festivalem Ingolstadt a agenturou Musica Mundana koncert Edny Stern, belgicko-izraelské klavíristky, která zahraje skladby Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka a v Německu méně známého autora Karla Reinera.

29.9.2016

Po stopách básníka Šumavy Karla Klostermanna

Prezentace o životě a díle K. Klostermanna. Obrazové putování z Knížecích plání na Březník doplněné četbou ukázek z jeho románů za doprovodu klavírní tvorby L. Beethovena. Ve spolupráci s Adalbert Stifter Verein.

5.10.2016

Život podle Václava Havla

O Václavu Havlovi byly natočeny stovky hodin materiálu, přesto biografický film zachycující celoživotního příběh velkého Evropana doposud chyběl. Pravidelný český filmový večer v kině Aréna, tentokrát film A. Sedláčkové Život podle V. Havla.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

18. 07. 2016

Čapkovy Básně z koncentračního tábora v Dachau

Dne 18. července si diváci v Památníku koncentračního tábora Dachau mohli poslechnout čtení básní z prvního německého vydání Čapkových básní z koncentračního tábora, které zde představil autor překladu, profesor katedry bohemistiky v Heidelberku, prof. Urs Heftrich. O hudební doprovod se postaralo smyčcové kvarteto mladých hudebníků ODEON-Jugendsinfonieorchesters München.

07. 07. 2016

Dlouhá noc konzulátů 2016

V rámci akce Dlouhá noc konzulátů, která se uskutečnila ve čtvrtek 7. 7. 2016, se návštěvníci Českého centra Mnichov mohli setkat se zástupci konzulátů států V4 (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko). Během akce se promítaly turistické filmy a jednotlivé státy nabízely národní speciality. Váženým hostem byla státní ministryně pro evropské záležitosti a regionální vztahy bavorské vlády Dr. Beate Merk. Během akce byla současně k vidění i výstava plakátů „Visegrádská karma“ mapující období přechodu zástupců V4 k demokracii.

29. 06. 2016

Literární průvodce trojúhelníkem českých lázní od Roswithy Schieb

Ve středu 29. 6. 2016 byl představen v Českém centru Mnichov literárně zpracovaný průvodce českého lázeňského trojúhelníku Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Literárním večerem diváky provedla zastupující ředitelka Německého kulturního fóra střední a východní Evropy, Tanja Krombach. O prezentaci a čtení průvodce se postarali - autorka Roswitha Schieb a pražský bohemista a germanista Václav Petrbok.

17. 06. 2016

Primátor Brna Petr Vokřál

Dne 17.6.2016 proběhlo v českém centru Mnichov setkání s primátorem Brna Petrem Vokřálem. Během akce se hovořilo i o projektu "Rok smíření".

Videa

Video placehodler