Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.6.2018

Smart City – Energy and Environment

Firmy a start-upy z Bavorska a České republiky představují inovativní projekty z oboru Smart cities – energie a životní prostředí, čističe vzduchu a fasádní nano nátěry, chytré meteorologické stanice, vysoce energeticky účinné 3D akumulátory, softwary smart city, aplikace, atd.

2.7.2018    |    21.7.2018

Maria von Ebner-Eschenbach

Život a dílo německy píšící spisovatelky z Moravy, která bojovala proti rasismu i náboženské nesvobodě, a která se zasazovala o sociální spravedlnost.

4.7.2018

Třetí princ

Pohádková klasika dle scénáře Oty Hofmana: Pro dva ze tří královských bratrů se stane láska k záhadné princezně Mileně osudnou. Teprve až třetímu z princů se podaří své úkoly splnit a kouzlo zlomit...

19.7.2018

Deník 1968. Jiří Kolář a Pražské jaro

Kunsthistorička Daniela Uher se ve své přednášce zabývá kolážemi z deníku Jířího Koláře z roku 1968, jenž patří k nejvýznamnějším uměleckým počinům Pražského jara.

22.7.2018    |    9.9.2018

Euward

Výstava děl umělců s duševním onemocněním, kteří byli nominováni na uměleckou cenu za malířskou a grafickou činnost Euward. Jedním z nich je český umělec Ota Prouza.

28.7.2018    |    8.9.2018

31. letní koncerty ve Würzburgu

Pod heslem "Ja Ka Scha -- takový je život" představí 31. letní koncerty ve Würzburgu na hudebním jevišti klasiku, romanci, čardáš, klezmer, jazz i ohnivou romskou hudbu.

CZECHIMAGE

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 10. 2017

Gottland

„Gottland“ – ční nad vchodem do Muzea Karla Gotta. Polský novinář Mariusz Szczygieł použil tento název pro svou cenami ověnčenou knihu reportáží o Čechách. Vybrané kapitoly v úterý 17. října představili studenti pražské FAMU v několika krátkých dokumentárních filmech. Závěrem projekce v mnichovském kině Rio Filmpalast proběhne beseda s autorem knižní předlohy Mariuszem Szczygiełem.

11. 10. 2017

Česko je NANO

Ve středu 10. října se v Českém centru konala akce s názvem "Česko je NANO". Přední české firmy zde představovaly svoje NANO výrobky. Autorkou fotografií je Kateřina Lepič.

Videa

Video placehodler

Program

4.7.2018 20:00

»PRAŽSKÉ JARO. ODCHOD DO NOVÉHO SVĚTA« – Večer s Ludmilou Rakušanovou a Martinem Schulzem Wesselem

Jen málokterá událost Studené války se tak vryla do evropské paměti jako sovětská invaze na jaře roku 1968 na Václavském náměstí v Praze, která násilně ukončila nadějné reformní hnutí pražského jara. Večer s přednáškou historika východní Evropy Martina Schulze Wessela a novinářky Ludmily Rakušanové v Literaturhaus München.

Moderátor: Niels Beintker (BR)

Věhlasný odborník na dějiny východní Evropy Martin Schulze Wessel ve své knize (nakladatelství Reclam) analyzuje myšlenkové světy reformátorů okolo Alexandra Dubčeka a ukazuje historickou přitažlivost, kterou ještě dnes, o půlstoletí později, stále vyzařují. V rámci přednášky vystoupí i česká novinářka Ludmila Rakušanová (Rádio Svobodná Evropa, Deutsche Welle, Tagesspiegel, atd.), která jako studentka pražské jaro na vlastní kůži zažila .

Kniha: Martin Schulze Wessel: Prager Frühling. Aufbruch in eine neue Welt, Reclam 2018. Více zde.

Vstup: 12.- / 8.- EURO

Pořadatel: Stiftung Literaturhaus a České centrum Mnichov za podpory Adalbert Stifter Verein

 

Místo konání:

Literaturhaus München - Bibliothek Salvatorplatz 1, 80333 München

Datum:

4.7.2018 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

21.6.2018 18:00 - 22:00

Dlouhá noc konzulátů

V rámci Dlouhé noci konzulátů se Česká republika a Slovensko prezentují prostřednictvím filmů o nejkrásnějších turistických atrakcích a národních zajímavostech a nabízejí možnost pohovořit si se zaměstnanci konzulátu.

Zájemci budou mít možnost nahlédnout do zákulisí konzulátů a zjistit o České a Slovenské republice něco nového. Obě země letos slaví stoleté výročí vzniku společného státu.

Dlouhá noc konzulátů v Českém centru je doplněna výstavou Československé filmové plakáty 1918-2018.

Návštěvníci se v tento večer budou moci ponořit do tajů cizích kultur a zemí od 18 do 22 hodin. Vstup je volný. 

Více informací zde.

Pořadatel: Bavorské státní kancléřství, Generální konzulát ČR v Mnichově, Generální konzulát SR v Mnichově ve spolupráci s Českým centrem Mnichov

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

21.6.2018 18:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

6.3.2018

ČIARA | THE LINE

Podzim 2007: Cigarety, alkohol a uprchlíci téměř bez omezení přechází slovensko-ukrajinskou hranici. Stojí za tím promyšlený systém mafie, které vše hladce prochází i díky zkorumpované pohraniční policii. Slovensko má ale v úmyslu zakrátko vstoupit do Schengenského prostoru.