Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Česká republika – hostující země lipského knižního veletrhu zve na tiskovou konferenci

15.3.2018 pořádá hostující země Česká republika tiskovou konferenci, na níž představí nejhlavnější body programu Českého kulturního roku. Tiskové konference se zúčastní český ministr kultury Ilja Šmíd, ředitel knižního veletrhu Oliver Zille a lipská kulturní referentka Dr. Skandi Jennicke.

Čas a místo konání: čtvrtek 15.03.2018 ve 14:15 v hale 4, E301, Messe Allee 104356 Lipsko

Svou účast, prosím, potvrďte na e-mailu: smeierhenrich@t-online.de

Hostující zemí lipského knižního veletrhu bude v roce 2019 Česká republika. Od podzimu 2018 až do podzimu 2019 bude probíhat Český kulturní rok. V rámci jeho bohatého programu vystoupí i mnoho českých spisovatelů. Cílem Českého roku je představit nové české knihy a překlady a zároveň se vyrovnat s dějinnou, společenskou a politickou problematikou. V partnerských městech Lipsku a Brně se nyní k příležitosti hostování České republiky připravuje rezidenční program pro české a německé spisovatele. Německá nakladatelství navíc dostávají za vydávání překladů české literatury značnou podporu.

Přehled o nejzajímavějších bodech programu Českého kulturního roku lze získat na čtvrteční tiskové konferenci. Prosíme o potvrzení účasti.