Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výstava fotografií "Setkání – Begegnungen"

Zahájení výstavy dne 25.04.2018 v Bavorském zemském sněmu: bavorsko-česká výstava fotografií „Setkání – Begegnungen“

Prezidentka zemského sněmu Barbara Stamm zahájí dne 25. dubna 2018 v 17.00 hodin v Bavorském zemském sněmu výstavu „Setkání – Begegnungen“. V tomto přeshraničním projektu autoři Herbert Pöhnl a Edmund Stern portrétují soužití lidí v bavorsko-českém pohraničí; své rozmanité dojmy prezentují ve formě fotografií. Ponořují se do napínavé směsi plné klišé i faktů, starostí, nadějí, minulosti i přítomnosti – a chtějí představit to, čím jsou Češi a Němci osobití, co je spojuje a čím se od sebe liší, a tím překonat hranice.
 
Po přivítání Barbarou Stamm pronese zdravici Jeho Excelence velvyslanec České republiky Tomáš Jan Podivínský. Dr. Veronika Hofinger, ředitelka Centra Bavaria Bohemia, ve svém laudatiu výstavu uvede. Poté bude Peter Kveton moderovat rozhovor obou kurátorů výstavy, jednatele EUREGIA Bavorský les – Šumava – Dolní Inn Kaspara Sammera, českého žáka přípravky pro zařazení do maturitní třídy ve Zwieselu Pavla Farára a německé žačky gymnázia Zwiesel Kristin Muhr. Hudební rámec zahájení výstavy zajistí Trio Jiřího Koptíka z Plzně.


Zástupci médií jsou srdečně zváni, aby o akci podali zprávu. Prosíme o nahlášení účasti na e‑mail pressesprecher@bayern.landtag.de. Členové spolku Landtagspresse jsou akreditováni automaticky.


Výstavu lze shlédnout od 26. dubna 2018 do 14. května 2018 vždy od pondělka do čtvrtka od 09.00 do 16.00 hodin a v pátek od 09.00 do 13.00 hodin. Vstup zdarma.