Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Galerie

Sofiina volba po česku

12. 11. 2015 se v Českém centru Mnichov konala vernisáž k výstavě „Sofiina volba po česku“ o osudech 80 židovských dětí z tehdejšího Československa, Německa a Rakouska, které roku 1939 vycestovaly do Dánska. Výstava byla zahájena krátkou přednáškou Petra Broda a rozhovorem s autorkou výstavy Juditou Matyášovou.

Hosté napjatě poslouchali přednášku a rozhovor s Juditou Matyášovou. Hosté napjatě poslouchali přednášku a rozhovor s Juditou Matyášovou.
Ondřej Černý, ředitel Českého centra Mnichov, vítá hosty a představuje jim autorku výstavy Juditu Matyášovou a Petra Broda. Ondřej Černý, ředitel Českého centra Mnichov, vítá hosty a představuje jim autorku výstavy Juditu Matyášovou a Petra Broda.
Petr Brod vede krátkou přednášku o historii židů na území dnešní České republiky. Petr Brod vede krátkou přednášku o historii židů na území dnešní České republiky.
Výstava. Výstava.
Plákáty k výstavě. Plákáty k výstavě.
Ondřej Černý a Judita Matyášová během rozhovoru, tlumočeno Janou Vymazalovou. Ondřej Černý a Judita Matyášová během rozhovoru, tlumočeno Janou Vymazalovou.
Judita Matyášová vypráví o dlouhé práci na výstavě a o jejím setkání s dobovými svědky. Judita Matyášová vypráví o dlouhé práci na výstavě a o jejím setkání s dobovými svědky.