Kariéra v ČC

Stáž v Českém centru Mnichov

České centrum Mnichov pravidelně nabízí místa pro stážisty. Neplacená stáž trvá minimálně tři měsíce a je zamýšlena v první řadě pro studenty. Stáž, jejíž doba trvání by byla delší než 3 měsíce, musí být povinnou součástí studia.

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 22 Českých center v zahraničí na třech kontinentech. Jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro prezentaci země.

Stáž 1 - zaměření: překlady, PR, kultura

Náplň stáže:

● spolupráce na přípravě programu, práce s veřejností, vyhledávání informací

● pomoc při pořádání kulturních akcí

● překlady z němčiny do češtiny, z češtiny do němčiny

● zhotovování PR-textů (tiskové zprávy, texty na web, aj.)

● péče o webové stránky a další sociální sítě ČC (FB – ČCM, FB – Tschechischer Film, aj.)

● příp. psaní článků pro kulturní blog Schaufenster Tschechien

● příp. menší grafické úkoly (upravování fotografií aj.)

● příp. spolupůsobení na tvorbě výstav

Předpoklady:

● zájem o činnost Českého centra a kulturu

● dobrá znalost českého a německého jazyka (min. B2)

● dobré počítačové znalosti

● samostatnost a spolehlivost

Stáž 2 - zaměření: grafika, fotografie, kultura

● fotografická dokumentace akcí, natáčení videoklipů k programu ČC

● zpracování fotografií a videí

● grafické úkoly (možnost vytvoření flyerů, bannerů)

● spolupráce na produkci výstav

● dobrá znalost českého jazyka a mírně pokročilá znalost německého jazyka (min. A2)

●  zkušenosti s fotodokumentací akcí, natáčení videí a s grafickými programy

Stážistům nabízíme:

● mnohostrannou a zajímavou činnost

● získání zkušeností z oblasti managementu kultury a PR

● bezplatný vstup na kulturní akce, na kterých se České centrum podílí

● písemné osvědčení o práci stážisty

● úhradu nákladů na hromadnou dopravu v Mnichově po dobu stáže

V případě zájmu, prosím, zašlete svůj strukturovaný životopis, motivační dopis, potvrzení o povinné součásti praktika ke studiu a vyplněný dotazník k žádosti o umožnění stáže (dostupný na stránkách Českých center, v sekci Kariéra – Stáže) na emailovou adresu ccmunich@czech.cz nebo poštou na adresu Českého centra Mnichov, Prinzregentenstr. 7, 80538 München, Deutschland. Své podklady zasílejte pro stáž 1 pouze v německém jazyce, pro stáž 2 v českém nebo německém jazyce. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky: +49-89-2102493 či prostřednictvím emailu: browarzik@czech.cz, kontaktní osoba: Anett Browarzik.

Naši partneři

Generální konzulát České republiky v Mnichově

Česká škola bez hranic

European Union National Institutes for Culture