Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.6.2018 19:00

Pelíšky

Rok 2018 je 50. výročím Pražského jara. K této příležitosti uvádíme film Pelíšky v režii Jana Hřebejka. Tragikomedie o konfliktu mezi komunistou Šebkem a odbojářem Krausem. Poprvé s německými titulky.

CZ 1999, R: Jan Hřebejk, OmeU

Česká filmová klasika. Co se stane, když se v jednom domě setkají dvě generace s odlišnými ideály, historií a životním přesvědčením? Film o beznadějné lásce, časech a budoucnosti.

Praha, vánoční čas roku 1967: Otcové dvou sousedících rodin, Šebek a Kraus, se k smrti nenávidí. Major Šebek (Miroslav Donutil) je zarytý komunista, odbojář Kraus (Jiří Kodet) nenávidí "bolševiky". Jejich děti jsou ale jiné: prožívají první lásku, sní o rockové hudbě a kovbojských kozačkách. To vše ale naruší okupace sovětskými tanky a rozbití pražského jara. Něco, co nezvratně změní životy všech.

V tragikomedii Pelíšky se režisér Jan Hřebejk příjemnou a zábavnou formou vypořádává s dějinami Československa. Tato komedie se stala nejúspěšnějším filmem roku 1999. Na filmové ceny Český lev za rok 2000 byly Pelíšky nominovány v osmi kategoriích. Svou nominaci proměnil Jiří Kodet v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a Aleš Najbrt v kategorii Cena za nejlepší filmový plakát.

 

JAN HŘEBEJK (nar. 1967 v Praze)

patří od devadesátých let k nejvýznamnějším českým režisérům. Hřebejkovy filmy jako Pelíšky nebo Musíme si pomáhat se dočkaly velkého uznání nejen doma, ale i v zahraničí. Získaly nespočet ocenění, mimo jiné i nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

 

Vstup: 7 euro

Pořadatel: Kulturní referent pro české země při Spolku Adalberta Stiftera a České centrum Mnichov

Místo konání:

Arena Filmtheater, Hans-Sachs-Str. 7, München

Datum:

6.6.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala