Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2018 20:00

Kouzlo varhan s Ondřejem Valentou

Český varhaník Ondřej Valenta interpretuje dílo Petra Ebena, Josefa Kličky, Wolfganga Amadea Mozarta, Alexandra Guilmanta a dalších. Zahraje na varhany z dílny Eule, které platí za příslib velice zajímavého hudebního zážitku.

Varhanní koncert v mnichovském kostele Himmelfahrtskirche, na němž zazní díla hudebních velikánů v interpretaci jednoho z předních českých mladých muzikantů.

Program: W.A. Mozart: Fantasie f-moll KV 608, J. Klička: Legenda d-moll op. 54, P. Eben: A Festive Voluntary a skladby F.X. Brixi a J.K. Kuchaře

Ondřej Valenta studoval na varhanním oddělení Pražské konzervatoře pod vedením předního varhaníka Jana Hory a v současné době pokračuje ve studiu na Akademii múzických umění v Praze u MgA. Pavla Černého. V současné době své vzdělání obohacuje studijním pobytem na prestižní Universität Mozarteum v Salcburku pod vedením prof. Hannfrieda Luckeho. Úspěšně se zúčastnil již několika interpretačních soutěží (zejména Organum regium v Pardubicích a Bachův varhanní podzim v Brně). Pravidelně se účastní mezinárodních mistrovských kurzů, spolupracuje se sólisty, sbory i orchestry. Od roku 2016 působí jako varhaník a regenschori při Královské kolegiátní kapitule na pražském Vyšehradě.

Vstupné zdarma

Pořadatel: Himmelfahrtskirche ve spolupráci s Českým centrem Mnichov

Místo konání:

Himmelfahrtskirche, Kidlerstr. 15, München

Datum:

20.6.2018 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala