Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.6.2018 19:00 - 31.8.2018

Ota Hofman 90

Ota Hofman 90 je kulturní projekt, který své návštěvníky vtáhne do světa fantazii, jednoho z nejznámějších českých autorů, knížek a scénářů pro děti. Ota Hofman se proslavil zejména legendární postavou Pana Tau.

Vernisáž: 28.6.2018 v 19.00 hodin.

Hosté: 

Ondřej Slanina a Martin Hůrka

Gert Münterfering, bývalý programový ředitel televizní stanice WDR, která uvedla Pana Tau na obrazovkách v celém Německu.

Ota Hofman je vnímán jako spojovatel Východu a Západu – proč tomu tak je, se návštěvníci výstavy Ota Hofman 90 dozví prostřednictvím interaktivní zábavy. Nejedná se jen o klasickou informativní výstavu. Každý návštěvník je totiž vtažen do světa fantazie, naučí se čarovat s buřinkou, projde si labyrintem tvorby Oty Hofmana a na jednotlivých panelech se seznámí s jejími aspekty. Výstava je připravena v českém a německém jazyce a bude také vhodným edukativním prvkem i pro školy. Návštěvníci si budou moci v expozici zahrát karty, modelovat formelínou oblíbené Chobotničky nebo si zkusit psát na autentickém psacím stroji Oty Hofmana.

Ota Hofman (1928-1989) se řadí mezi nejznámější české scénáristy a spisovatele literatury pro děti a mládež druhé poloviny 20. století. Mezi jeho nejznámější díla patří film Chobotničky z 2. patra nebo seriál Návštěvníci, spolupracoval i na pohádkové klasice Tři oříšky pro Popelku. Mnoho z jeho slavných postav a seriálů vzniklo v koprodukci s NDR a SRN jako například film Lucie, postrach ulice.

Pozvánka:

Doprovodný program: 4.7. / 19:00, kino Arena v Mnichově: film Třetí princ (scénář: Ota Hofman)

Pořadatel: České centrum Mnichov, Generální konzulát České republiky v Mnichově

 

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

Od: 28.6.2018 19:00
Do: 31.8.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala