Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.7.2018 - 8.9.2018

31. letní koncerty ve Würzburgu

Pod heslem "Ja Ka Scha -- takový je život" představí 31. letní koncerty ve Würzburgu na hudebním jevišti klasiku, romanci, čardáš, klezmer, jazz i ohnivou romskou hudbu.

Koncertní sezónu a zároveň i České hudební léto otevře 28. července Jan Adamus se svou kapelou “Kouzlo hoboje”. Lukáš Pavlíček, hoboj, zahraje společně se Sedláčkovým kvartetem díla Mozarta, Míči a Dvořáka (11.8.). Klarinetista Ib Hausmann a pražské Škampovo kvarteto zahrají Mozartův Klarinet kvintet, na programu jsou připraveni mimo jiné i skladatelé Suk, Janáček a jedna z Hausmannových skladeb (2.9.). Smyčcové trio Pro Arte z Prahy exceluje s hudebními skladbami od Dvořáka, Mozarta, Kodályho a Weinberga (5.8.), zazní i Dvořákovo klavírní trio, Hayden, či Smetana (25.8.).

Litevské Mettis kvarteto, vítěz soutěže smyčcových kvartet v Bordeaux za rok 2016 nás mimo jiné seznámí s jejich krajanem, současným skladatelem, Anatolijusem Šenderovasem (4.8.)

Romanticky unést se necháme za znění „Snů lásky“ v podání klavírní virtuosky Alexandry Mikulsky, která zahraje díla Liszta a Chopina (18.8.). O Chopenově a Schumannově „bezmezné fantazii“ nás přesvědčí Elzbieta Mazur (19.8.).

O hudbě jako o způsobu terapie promluví prof. Thomas Loew z univerzitní nemocnice v Řeznu. Ferrara Duo a Stefan Conradi jej doprovodí na kytaru a Annina Holland-Moritz na fagot. Na pořadu bude i téma „post traumatické poruchy u policistů po výjimečných událostech“ (10.8.). Spolu s Gesa Hoppe, mezzosoprán, Klausem Schöppem, flétna, a Katharinou Hanstedt, harfa, se vydáme na objevnou cestu přes impresionistické tónové světy až k opulentní, a přeci nadpozemsky krásné, „Andreině zahradě“, jež je dílem skladatelky Ursuly Mamlok, a to vše spolu se čtením a ukázkami z filmu (26.8.).

Celé spektrum slavnostních melodií plných lásky, touhy a vášně spolu s rozmanitostí východoevropského folkloru zazní v závěrečném koncertu ansámblu JaKaScha pod vedením Borise Lichtmana.

LETNÍ KONCERTY VE WÜRZBURGU se konají pod záštitou pana zemského rady Simona Wittmanna.

Vstupenky: 20,- €, 10,- €, (22. července 25,-, €, 15,- €)

Pořadatel:

Freundeskreis Wurzer Sommerkonzerte e.V.

Partneři a sponzoři:

Gemeinde Püchersreuth, Regierung der Oberpfalz, Bezirk Oberpfalz, Tourismusarbeitsgemeinschaft, Oberpfälzer Wald, Hotel Admira, Brauerei Würth, Windischeschenbach, Pirker Zoigl, Deutsch-Tschechischer Zukunftsfonds, Nexans autoelectric,Vereinigte Sparkassen a České centrum Mnichov

Místo konání:
Historischer Pfarrhof, Kirchplatz 1, Wurz
Datum:

Od: 28.7.2018
Do: 8.9.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala