Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2018 19:00

Třetí princ

Pohádková klasika dle scénáře Oty Hofmana: Pro dva ze tří královských bratrů se stane láska k záhadné princezně Mileně osudnou. Teprve až třetímu z princů se podaří své úkoly splnit a kouzlo zlomit...

V rámci výstavy Ota Hofman 90.

ČSSR, r: 1982, A. Moskalyk, německé znění.

Dvě princezny, dva princové, dva koně, dva psi a dva meče. Jsou stejní a přece jiní. Podaří se třetímu, nejmladšímu princi rozpoznat dobro od zla, vyzrát na tajemnou krásku z obrazu a nepropadnout kouzlu bludiště nevyzpytatelných démantových skal?

Ota Hofman společně s režisérem Antonínem Moskalykem přepracovali klasický příběh od K.J. Erbena do podmanivé pohádky, ze které ovšem místy mrazí. Divák se tak může zamyslet nad skutečnou mocí v pohádkách tolik opěvované lásky. Opravdu je odpovědí na všechna lidská trápení?

Antonín Moskalyk (1930-2006) byl český režisér a scénárista. Do zlatého fondu televizní tvorby přispěl desítkami televizních filmů a stovkami televizních inscenací a pořadů. Na stříbrné plátno převedl například i Babičku od Boženy Němcové (1971) nebo Modlitbu pro Kateřinu Horovitzovou od Arnošta Lustiga (1965). Největší divácký ohlas ale získaly jeho kriminální televizní seriály – Panoptikum města pražského (1986), Dobrodružství kriminalistiky (1989) a Četnické humoresky (1997).

Vstup: 7 euro

Pořadatel: České centrum Mnichov

Místo konání:

Arena Filmtheater, Hans-Sachs-Str. 7, München

Datum:

4.7.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala