Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.10.2014 18:00

Občan Havel

Časosběrná reportáž (2007, režie Pavel Koutecký a Miroslav Janek) ukazuje Václava Havla nejen jako politika, ale hlavně jako člověka s odvahou, pochybnostmi, sebeironií a humorem. Natáčení začalo prezidentskou volbou v roce 1992 a trvalo 13 let. „Občan Havel“ je držitelem Českého lva 2008 za nejlepší dokumentární film. Projekce v rámci Českých kulturních dnů ve Stuttgartu.

V rámci českých kulturních dnů ve Stuttgartu.

(CZ 2007, 122 min.)

Režie: Pavel Koutecký, Miroslav Janek
Hrají: Václav Havel, Bill Clinton, Jan Tříska, Václav Klaus, Dagmar Veškrnová-Havlová, George W. Bush, Miloš Zeman, Ladislav Smoljak, Mick Jagger, Táňa Fischerová, Keith Richards, Milan Mejla Hlavsa, Eva Holubová, Barbora Hrzánová, Pavel Koutecký, Leoš Suchařípa, Karel Zich, Peter Dvorský, Viktor Stoilov, Ladislav Špaček, Olga Havlová, Pavel Landovský, Jaroslav Hutka, Madeleine Albright

Filmový štáb následoval Václava Havla déle než třináct let – navštívil prezidenta v kanceláři, obýváku a také na chalupě, byl jak u politických jednání, tak u přijetí Rolling Stones v Praze. Prezident Havel neudržoval kontakty pouze s významnými českými osobnostmi, ale také s mnohými zahraničními politiky a umělci, jako je Bill Clinton nebo Mick Jagger.

TRAILER:

Vstupné: 5 €

Pořadatelé:

Město Stuttgart, Brno, Theater am Olgaeck, České centrum Mnichov

 

Místo konání:
Planetarium, Willy-Brandt Str. 25, 70173 Stuttgart
Datum:

11.10.2014 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala