Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.11.2017 19:00

Až do města Aš

Tragikomický příběh mladé dívky z východního Slovenska, která přichází do nejzápadnějšího kouta Čech snít svůj sen o štěstí a lepším životě. Film Ivety Grófové se bude konat v rámci projektu „Nedávno v zemi okamžiku“, který se zaměřuje na bavorsko-české pohraničí. Celý projekt vznikl ve spolupráci Českého centra v Mnichově, Pasinger Fabrik, Domu německého východu, St. Anna-Kapelle Passau, Regionálního muzea Krumau a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

  SK / CZ 2012, 84 Min., OmeU, Režie: Iveta Grófová

Sociálněkritický film, střídající dokumentární formu s obrazovou stylizací, vypráví příběh mladé slovenské Romky z východního Slovenska, hledající lepší výdělek, ale i laskavější osud na západě Čech.

Dorotka žije v romské osadě na východním Slovensku. Právě odmaturovala a neví co dál. Potřebuje práci, ale v okolí nějakou sotva najde. Matka na ní tlačí, aby se začala živit sama, a tak se Dorotka sebere, opustí celou svou rodina i přítele a vydá se na dlouho cestu. A ta ji dovede až do města Aš, která se nachází na západě České republiky. Začne bydlet na ubytovně a práci si sežene v místní textilce, kde jí při první příležitosti vyhodí. Je sama nemá peníze, přítel se ji neozývá a domu se vrátit nemůže. Co zbývá?

 

Vstupné: 5 Euro

Rezervace vstupenek je možná na tel. č.  089/82929079 (úterý – neděle, 17:30 – 20:30) nebo zde.

 

Trailer:

Výstava Nedávno v zemi okamžiku, jejíž součástí je bohatý doprovodný program plný tance, filmu, divadla, hudby a přednášek, se koná ve spolupráci Českého centra v Mnichově, Pasinger Fabrik, Domem německého východu, St. Anna-Kapelle Passau a Regionálního muzea Krumau za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. 

Místo konání:

Pasinger Fabrik, Galerie 3, August-Exter-Str. 1, München

Datum:

16.11.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala