Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2018 19:00

Barbara Bišický-Ehrlich: Řekni, že jsi v pořádku!

Autorské čtení: Barbara Bišický-Ehrlichová vyrostla v Německu jako dcera česko-židovských emigrantů. Ve své knize píše o zkušenostech s holokaustem, s emigrací své rodiny a jejich dopadu na vlastní životy - emocionální, dojemné i humorné.

Jako kronikářka historie vlastní rodiny čerpá Barbara Bišický-Ehrlich z více generací. Od praprarodičů v bývalém Československu, prarodičů, rodičů až po její vlastní zkušenosti v roli vnučky přeživších holokaust a to zejména ve Spolkové republice Německo.

Znovu a znovu světová historie ovlivňuje cestu této rodiny – hrůzy války jako Bergen-Belsen a Terezín, doba komunismu po roce 1945 nebo Pražské jaro. Jako černý stín zahaluje nebezpečí násilné smrti všechny členy rodiny. Tento příběh vypráví o životě v extrémních podmínkách, s neočekávanými zvraty, traumatech, které se dědily z generace na generaci. Barbara Bišický-Ehrlichová umožňuje čtenáři nahlédnout do jejího rodinného osudu po několik desetiletí až do současné historie. Vytváří tak intimitu, která umožňuje čtenáři sdílet obavy a naděje lidí, kteří nechtějí nic jiného než mír na zemi. Mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem, mezi nebezpečími, hrozbami a velkými katastrofami 20. století, visí jedna velká otázka: Jak mám překonat minulost?

„Báro... proč tě to všechno zajímá?“, zeptala se babička Helenka a se stejným přáním neustále opakovala: „Řekni, že jsi v pořádku…“

Organizátor: České centrum Mnichov, Liberale jüdische Gemeinde München Beth Shalom e. V.

 

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

24.10.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala