Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.6.2016 19:30

Česká poezie v překladech Reinera Kunzeho

Jan Skácel, Vladimír Holan, Petr Hruška či Antonín Brousek zazní v rámci řady literaTOUR hudebního festivalu Europäische Wochen Passau v opatském kostele Schweiklberg v dolnobavorském městě Vilshofen, a to v českém originále, předneseném Ondřejem Černým, ředitelem Českého centra Mnichov, a v německém překladu Reinera Kunzeho, předneseném Peterem Baumgardtem, intendantem festivalu. Na varhany doprovodí Alexander Frey.

V rámci festivalu Europäische Wochen Passau

Karel Toman, František Halas, Vít Obrtel, Jaroslav Seifert, Jan Zahradníček, Oldřich Mikulášek, Vladimir Holan, Miroslav Florian, Jan Skácel, Jana Štroblová, Lenka Chytilová, Miroslav Holub - tyto literární drahokamy se díky překladu Reinera Kunze mohou dotknout i německy mluvících posluchačů, kterým překlady přednese Peter Baumgardt.

Originální verzi textů zarecituje ředitel Českého centra v Mnichově Ondřej Černý.

O hudební doprovod se postará americký klavírista a varhanista Alexander Frey, který představí tyto skladatele: Louis Couperin, Charles-Marie Widor, Jan Křtitel Kuchař , Louis Vierne, Johann Sebastian Bach, Alexandre Guilmant, Bedrich Antonín Wiedermann, Louis-Claude Daquin, Josef Klièka

Vstupné: 8,25 Euro / 16,50 Euro

Online-Vstupenky k zakoupení zde

Organizátor: 64. Festspiele Europäische Wochen Passau, Vilshofen, České centrum Mnichov

© Alexander Frey

Místo konání:
Abtei Schweiklberg, Schweiklbergstraße 1, Vilshofen an der Donau
Datum:

24.6.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala