Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.5.2017 19:00

Čtení Dory Kaprálové

Zveme Vás na autorské čtení oceňované české novinářky a spisovatelky Dory Kaprálové, která zde představí svoji knihu Berlínské zápisníky. Akce se koná v sobotu 20. 5. 2017 v 19:00 v Českém centru v Mnichově. Pořadatelem akce je Institut Slovanské Filologie LMU v Mnichově a České centrum Mnichov.

V rámci 7. Bohemistického setkání

Brněnská rodačka Dora Kaprálová se rozhodla své životní momenty zachytit do svého dalšího díla Berlínské zápisníky, který popisuje život aktivní ženy, jež se ocitla na cestě mezi Brnem a Berlínem. Kniha zachycuje silné momenty, ať už z berlínského či českého života, které prokládá autorka poetickými, ale i humornými komentáři.  

Dora Kaprálová (*1975) je prozaička, novinářka, publicistka a scénáristka. Narodila se v Brně, kde také na JAMU studovala (obor Ateliér rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky). Pracovala jako novinářka v časopisech Host a deníku MF dnes. Věnovala se zde literární kritice a psaní fejetonů. Po studiu na konzervatoři se začala věnovat práci v Českém rozhlasu, kde vystřídala mnoho pozic. Od roku 2007 žije s rodinou v Berlíně.
V současné době pracuje jako novinářka, scénáristka, ale i spoluautorka německých projektů, které se zaměřují na děti přistěhovalců. V roce 2016 získala Zvláštní cenu Mileny Jesenské v kategorii Audio.

Moderátor: Zuzana Jürgens

Pořadatel: Institut Slovanské Filologie LMU v Mnichově, České centrum Mnichov

Partneři: Německo-Český fond budoucnosti, Bavorsko-Česká vysokoškolská agentura

Foto: Archiv D. Kaprálová

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

20.5.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala