Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.2.2018 19:00

Čtení Dory Kaprálové

Zveme Vás na autorské čtení oceňované české novinářky a spisovatelky Dory Kaprálové, která zde představí svoji knihu Berlínské zápisníky. Akce se koná ve středu 21. 2. 2017 v 19:00 v Kaffee Schaezlerpalais v Augsburgu.

Brněnská rodačka Dora Kaprálová se rozhodla své životní momenty zachytit do svého dalšího díla Berlínské zápisníky, který popisuje život aktivní ženy, jež se ocitla na cestě mezi Brnem a Berlínem. Kniha zachycuje silné momenty, ať už z berlínského či českého života, které prokládá autorka poetickými, ale i humornými komentáři.  

Dora Kaprálová (*1975) je prozaička, novinářka, publicistka a scénáristka. Narodila se v Brně, kde také na JAMU studovala (obor Ateliér rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky). Pracovala jako novinářka v časopisech Host a deníku MF dnes. Věnovala se zde literární kritice a psaní fejetonů. Po studiu na konzervatoři se začala věnovat práci v Českém rozhlasu, kde vystřídala mnoho pozic. Od roku 2007 žije s rodinou v Berlíně.
V současné době pracuje jako novinářka, scénáristka, ale i spoluautorka německých projektů, které se zaměřují na děti přistěhovalců. V roce 2016 získala Zvláštní cenu Mileny Jesenské v kategorii Audio.

 

Moderátor: Zuzana Jürgens

Pořadatel: Deutsch-Tschechischen Gesellschaft Augsburg und Schwaben e.V., České centrum Mnichov

Ve spolupráci s Café Schaezlerpalais, Augsburg

Místo konání:
Kaffee Schaezlerpalais, Maximilianstr. 46, 86150 Augsburg
Datum:

21.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala