Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.5.2017 20:00

"Krvavý pes". Česká Underground-Poezie

V rámci česko-německého projektu „Papagei auf dem Motorrad“ (Papoušek na motorce) navštíví Lyrik Kabinett český prozaik a představitel „Underground Poezie“ - Jáchym Topol, jehož díla kladou důraz na představivost, upřímnost a svérázné pojetí reality. Akce proběhne ve středu 31. 5. 2017 ve 20:00 v Lyrik Kabinettu, Amalienstr.83a, Mnichov. Večer bude moderovat Zuzana Jürgens.

Jáchym Topol (*1962, Praha) je český prozaik, novinář a hudebník. Po maturitě pracoval jako skladník, nosič a topič. V osmdesátých letech vydával spolu s dalšími autory (Viktorem Karlíkem, Filipem Topolem, Vítem Kremličkou aj.) samizdatový časopis Violit. Byl šéfredaktorem časopisu Revolver Revue a Respekt. Se svým bratrem Filipem Topolem založili hudební skupinu Psí vojáci, kde působil jako zpěvák a textař. Je vnukem významného českého spisovatele Karla Schulze a syn dramatika Josefa Topola. Za svůj literární přínos získal Cenu Josefa Seiferta, Cenu Toma Stopparda a nedávno také Vilenickou cenu, která mu byla udělena Slovinským svazem spisovatelů za jeho mimořádnou literární činnost ve střední Evropě.  V současné době vykonává funkci programového ředitele Knihovny Václava Havla.

Moderátor: Zuzana Jürgens - Lektorka české literatury pro Institut Slovanské Filologie a také kurátorka projektu "Papoušek na motorce"

Překlad básní: Helmut Becker

Vstupné: 8€/ 6€

Pořadatel: Lyrik Kabinett ve spolupráci s pražskou kavárnou Café Fra, Institut Slovanské Filologie LMU v Mnichově a České centrum Mnichov

Partneři: Česko-německý fond budoucnosti a Ministerstvo kultury České republiky

Projekt: "Papagei auf dem Motorrad " ( Papoušek na motorce)

 

 

 

Místo konání:

Lyrik Kabinett, Amalienstr. 83a, 80799 München

Datum:

31.5.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala