Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.5.2015 19:30

Ensemble Phoenix Munich: Now is the Month of Maying

Písně „April is in my mistress’ face“ (1594) a „Now is the month of Maying“ (1595), jejichž autorem je renesanční skladatel Thomas Morley a které ve své době patřily k největším madrigalovým hitům, bude možné vyslechnout v podání Ensemble Phoenix Munich v kostele Herz-Jesu-Kirche, a to za účasti Markéty Cukrové, české mezzosopranistky. Ve spolupráci s Českým centrem Mnichov.

Thomas Morley (1557-1602), anglický skladatel a varhaník, psal inovační hudbu pro skupinu šesti nástrojů, tzv. smíšený konsort („Broken Consort”) zahrnující housle, flétnu, loutnu, banduru, citeru a violu da gamba. Posluchač se může těšit na krátké instrumentální kusy a působivá vokální díla.

Již v osmé koncertní řadě nazvané “Mezi Marsem & Venuší“ ("Zwischen Mars & Venus") nám Ensemble Phoenix Munich opět dokáže, jak vzrušující stará hudba může být. Tentokrát se koncertu zúčastní také Dr. Lyle Nordstrom (USA), zakladatel a ředitel (spolu s Paulem O’Dettem) „The Musicians of Swanne Alley“. Dr. Nordstrom je odborníkem přes renesanční hudbu a se „Swanne Alley“ vytvořil světově proslulý ansámbl, který se zaměřil právě na repertoár smíšeného konsortu.

Zahájení v 18.30 hod. - s Dr. Lylem Nordstromem

Interpreti:

Joel Frederiksen -- kontrabas, loutna, citera

Ryosuke Sakamoto -- loutna

Baptiste Romain -- housle

Dr. Lyle Nordstrom -- bandura

Sven Schwannberger -- flétna, zobcová flétna, loutna

Domen Marinčič -- viola da gamba

Theresa Dloughy -- soprán

Markéta Cukrová -- mezzosoprán

Manuel Warwitz -- tenor

Timothy Leigh Evans – tenor

Ensemble Phoenix Munich (EPM) byl založen v roce 2003 americkým basistou a loutnistou Joelem Frederiksnem. Ve středu jeho pozornosti stojí renesanční hudba a hudba raného baroka.

Vstupné:  25 Euro / snížené 20,00 Euro (ZTP) / 12,50 Euro (studenti)

Dostupné na všech předprodejních místech napojených na München Ticket. Pokladna otevírá vždy hodinu před začátkem představení. 

Leták ke stažení:

Pořadatelé: Phoenix Ensemble Munich, Tschechisches Zentrum München aj.

© Thomas Zwillinger

Místo konání:

Herz-Jesu-Kirche, Lachnerstraße 8, München

Datum:

3.5.2015 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala