Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.7.2017 19:00

Gangster K

V rámci projektu Tschechischer Film Vás zveme na promítání jednoho z nejpopulárnějších českých filmů – Gangster Ka. Thriller je natočený podle skutečných událostí a ukazuje životní příběh jednoho z největších „králů“ českého podsvětí Radovana Krejčíře, který se díky svým podnikatelským aktivitám stal největším mafiánem v období divoké privatizace. Toto kontroverzní téma bylo zfilmováno režisérem Janem Pachlem podle předlohy novináře Jaroslava Kmenty.

„ Jestli mi tady někdo bude klást podmínky, tak jsem to já“. Radim Kraviec alias „Káčko“ disponuje svou inteligencí a velkým množstvím vlivných kontaktů, které mu napomáhají k okrádání státu o miliardy korun. Na rozdíl od svých konkurentů jedná hlavou a neporušuje sám sobě stanovené hranice. Když se ale rozhodl podmanit si svou standardní cestou strategický podnik ČEPRO, kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot, přišla mu do toho překážka, s níž nepočítal. Tunelář „Káčko“ končí ve vazbě, ze které se díky svým právníkům dostává zpátky na svobodu. Po tomto přešlapu se rozhodl na čas vzdálit do zahraničí, kde realizuje své podnikatelské záměry dál, ovšem už bez hranic, kterých se doposud držel.

Gangster Ka nabízí objektivní pohled do mikrosvěta „českých gangsterů“, analýzu největších organizovaných zločinů v novodobých dějinách Česka a hlavně fiktivní pohled do osobního života nejznámějšího českého mafiána Radovana Krejčíře. Režie se ujal Jan Pachl a do hlavní role byl obsazen Hynek Čermák.

Eintritt: 7€

Trailer:


Místo konání:

Arena Filmtheater, Hans-Sachs-Str. 7, München

Datum:

5.7.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala