Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.1.2018 15:00

Jakub Nepraš provádí výstavou

Tematická prohlídka a beseda s autorem výstavy, Jakubem Neprašem. Fascinující animace, video-sochy a další umělecká díla, mezinárodně uznávaného českého umělce vystavená ve Východoněmecké galerii v Regensburgu a to díky spolupráci Uměleckého fóra východoněmecké galerie Regensburg, Českého centra v Mnichově a města Regensburg. Jakub Nepraš je proslulý svým vizuálním uměním a v něm kombinací propojení média, videa a sochy. Jeho díla jsou plné hlubokých myšlenek, které svou podivuhodností přinutí každého diváka k zamyšlení.

V rámci výstavy „Invisible Outer Space“ od Jakuba Nepraše.

Autor přes sebe klade nejen obrazové vrstvy, ale současně pracuje s trojrozměrnými objekty. Nejedná se tedy již o projekční plochu, ale o reálné prostorové objekty, které jsou projekcí animizovány. Materiál, který pro své objekty autor využívá, jsou různé formy upravovaných plastů, pryskyřice, kameny či dřevěné součástky, ze kterých utváří organické sochy a komplexní struktury. Akcent je zde kladen nejen na systém, ale také na jeho společenství – tedy sociální a kulturní rovinu společnosti. Setkáváme se zde s prolínáním živého a neživého, přírodního a artificiálního. Právě tato rovina činní tvorbu Jakuba Nepraše velice aktuální, zejména v kontextu dnes skloňovaného post-humanistického diskurzu.

 

Jakub Nepraš (*1981 Praha) je vizuální umělec. Pro Nepraše je typický široký záběr zpracovávaných témat, ale věnuje se hlavně novým médiím a technologiím, pomocí kterých modeluje své videokoláže, na nichž ukazuje svět jako zvláštní organismus, který je plný komplikovaných vztahů. Svá díla vystavuje po celém světě a je držitelem několika mezinárodních uznání. Vystavoval například ve Florencii, Šanghaji, Lisabonu, Paříži, New Yorku, nebo v Portu.

 

Pořadatelé: České centrum Mnichov, Východoněmecká galerie v Řezně

Místo konání:
Kunstforum Ostdeutsche Galerie, Dr.- Johann-Maier- Straße 5, Regensburg
Datum:

28.1.2018 15:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala