Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.1.2014 19:00 - 9.2.2014

Jakub Nepraš: Videoinstalace

Několikanásobně oceněný pražský umělec pohybující se na poli umění nových médií Nepraš představí dvanáct instalací, které se důkladně zabývají urbanistickým vývojem města a jeho obyvatel a při nichž využívá různých médií a projekcí. Tento mladý a nadaný umělec vystoupí v rámci UNPAINTED media art fair (17.-20.1.), první mnichovský veletrh umění pro nová média a videoumění.

Jakub Nepraš patří v současnosti k jednomu z nejvýraznějších umělců mladé generace. Ve svých dílech využívá všelijakých prostorových tvarů a materiálů, na něž promítá organické videoobrazy. Ke své práci využívá nejrůznějších soudobých technologií na poli nových médií a každý jeho výtvor nese velký díl originality snoubící se s fascinující vizuální i metaforickou intenzitou. Pomocí nejmodernějších technologií a metod modeluje civilizační organismy do biologických vizuálních tvarů plných komplikovaných vztahů, a ukazuje jejich prostřednictvím své osobité vidění světa. Pro tohoto umělce je typický velmi široký záběr zpracovávaných témat.

Nepraš svá videa sestřihává z časosběrného natáčení v různých prostředích a na principu koláže propojuje několik projekcí ve výsledný obraz.

Výstava je parelelně k vidění taká na UNPAINTED media art fair.

Jakub Nepraš (*1981, Praha) je český multimediální umělec, který využívá ke ztvárnění svých nápadů a video koláží různých nejmodernějších technologií. V roce 2000 ukončil studium na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara v Praze (Hollar High School for the Arts) a dále pak absolvoval studium na pražské FAMU a AVU – v ateliéru nových medií. Od roku 2002 vystavuje svá díla, měl možnost vystavovat po celém světě jako například ve švýcarském Curychu v galerii Arthoblerm, v galerii Alain Le Gaillard v Pařížim, v portugalské Arthobler Gallery či na EXPO 2010 v Šanghaji. Získal také řadu mezinárodních ocenění, z nichž stojí za zmínku Essl Art Award CEE v roce 2005 a 2007 nebo International biennale ve Florencii v roce 2007.

Pořadatelem jsou MaximiliansForum Mnichov, UNPAINTED media art fair a České centrum Mnichov.

Místo konání:

MaximiliansForum, Maximilianstraße 38, München

Datum:

Od: 17.1.2014 19:00
Do: 9.2.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala