Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2017 19:00

Jaroslav Tůma: Varhanní koncert v rámci projektu "Dlouhá noc Martina Luthera"

U příležitosti 500. výročí reformace vystoupí český varhaník Jaroslav Tůma, který na slavné Euleovy varhany bude hrát z díla Johanna Sebastiana Bacha, které doplní vlastními improvizacemi na Lutherovy chorály. Koncert je součástí festivalu „Orgeltage“ (Dny Varhan). Varhanní koncert Jaroslava Tůmy se uskuteční v pátek 27. října v mnichovském kostele Himmelfahrtskirche, který je zároveň jedním z hlavních pořadatelů.

Jaroslav Tůma (*1956 Praha) je český varhaník, klavírista, cembalista, pedagog a popularizátor hudby, který koncertoval v mnoha zemích Evropy, USA i Asii a získal řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Od roku 1990 vyučuje na pražské AMU, zasedá v porotách, spolupracuje s rozhlasem, televizí i hudebními vydavatelstvími a působí jako poradce při restaurování historických nástrojů.

Koncert se uskuteční v rámci akce „Orgeltage“ (Dny Varhan), která se koná v Mnichově již třetím rokem a to za spolupráce církevních komunit Sv. Margaret a Sv. Korbinián.  Program akce je velice pestrý a zajímavý, více informací o něm naleznete zde.

Vstupné zdarma.

Pořadatelé: Himmelfahrtskirche, České centrum Mnichov


Místo konání:

Himmelfahrtskirche Sendling, Kidlerstraße 15, München

Datum:

27.10.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala