Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2016 19:30

Hudba tichého vzdoru: Klavírní skladby Viktora Ullmanna, Pavla Haase a Erwina Schulhoffa - Mnichov

Pražská sopranistka Irena Troupová a pianista Jan Dušek představí hudbu skladatele Viktora Ulmanna, který po internaci v koncentračním táboře v Terezíně zahynul v Osvětimi, a jeho pražských současníků. Koncert ve spolupráci se Společností pro podporu židovské kultury a židovských tradic.

V rámci akce "30. Jüdischen Kulturtage" v Mnichově.

Pocta Viktoru Ullmannovi, tedy koncert jeho skladeb, představí návštěvníkům období jeho tvorby, které v Čechách není tolik známé i přesto, že jeho skladby bývají obvykle řazeny do moderní klasiky mezinárodní scény.

Velkou zásluhu na tomto projektu nesou sopranistka Irena Troupová, pianista Jan Dušek, hudební historička Vlasta Reittererová a pražská hudební agentura Arco diva, díky nimž je veškerá Ullmannova tvorba k dispozici i na CD. Našim návštěvníkům bude představen alespoň výběr z hudebních klenotů Viktora Ullmanna a jeho současníků Erwina Schulhoffa a Pavla Haase, jejichž umělecký i osobní život byl, podobně jako Ullmannův, narušen na vrcholu kariéry nacistickým terorem.

Budiž tedy koncert nejen velkým hudebním zážitkem, ale zároveň i důkazem, že „inter arma NON silent musae“, tedy že umění je skutečně silnější než válka a smrt.

Další termín koncertu: 15.11. v 19:00 v Bibliothek des Agrarbildungszentrums, Kommerzienrat-Winklhofer-Straße 1, Landsberg am Lech

Vstup: € 9  /  € 7

Vstupenky lze rezervovat na telefonním čísle 089/2102-4932.

 Pořadatel: České centrum Mnichov, Společnost pro podporu židovské kultury a tradice 

Místo konání:

Seidl - Villa, Nikolaiplatz 1b, München

Datum:

14.11.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala