Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.11.2017 19:00

Kouzelný hlas rebelky

1. listopadu 2017 oslaví československá ikona 60. až 80. let Marta Kubišová své 75. narozeniny, kterými oficiálně ukončí svou pěveckou kariéru. Tato dáma se proslavila nejen svým úžasným hlasem, ale také svou politickou aktivitou v 70. a 80. letech. Při příležitosti jejích narozenin se bude v Kině Arena Filmtheater promítat dokumentární film – Magický hlas rebelky.

CZ 2014, R: O. Sommerová, OmeU

V rámci výstavy Nedávno v zemi okamžiku

Marta Kubišová (*1942) je populární zpěvačkou a byla jednou z prvních signatářů Charty 77.  Po uvěznění Václava Havla se stala i jejím mluvčím. Svým kouzelným hlasem  a svou hudbou si získala nejen celý národ, ale i obdiv v zahraničí. Naneštěstí místo koncertů v cizině, ji pronásledovala a prověřovala STB. V důsledku těchto událostí Marta potratila své první dítě a prodělala klinickou smrt.

Dokumentární film Olgy Sommerové popisuje život zpěvačky, jejíž song „Modlitba pro Martu“ se stala hymnou československého národa v době okupace v roce 1968. Premiéra filmu se uskutečnila v roce 2014 na 49. KVIFF a získala Cenu diváků.

K dalším známým  dokumentárním  filmům Olgy Sommerové patří Věra 68 (gymnastka Věra Čáslavská)  a  Červená (herečka Soňa Červená).

Vstupné: 7 Euro

Vstupenky jsou k dispozici v Arena Filmtheater, online nebo na tel. č. 089-97894392.

 

Trailer:

Výstava Nedávno v zemi okamžiku, jejíž součástí je bohatý doprovodný program plný tance, filmu, divadla, hudby a přednášek, se koná ve spolupráci Českého centra v Mnichově, Pasinger Fabrik, Domem německého východu, St. Anna-Kapelle Passau a Regionálního muzea Krumau za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.


Místo konání:

Arena Filmtheater, Hans-Sachs-Str. 7, München

Datum:

1.11.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala