Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2017 19:00

Křest knihy: Böhmisches. Allzuböhmisches? Rozmazané životní portréty z jihozápadu

Kniha Kateřiny Kováčkové se skládá z 19 příběhů vyprávějících o osudech Němců, kteří žili v Čechách a po druhé světové válce byli nuceni je opustit a najít si nový domov někde na jihozápadě Německa. Prezentace knihy Böhmisches. Allzuböhmisches? Rozmazané životní portréty z jihozápadu se uskuteční v Českém centru v Mnichově, a to ve spolupráci s Ackermannovým sdružením.

Kateřina Kovačková (*1981) studovala v Plzni, Regensburgu a v Berlíně germanistiku. V roce 2013 promovala na mnichovské Ludwig-Maximilians-Universität v oboru nová německá literatura  dizertační prací  „Postavy „toho druhého“  v německo-české exilové literatuře“( Figuren der Anderen in der deutschböhmischen Exilliteratur).

Stále na cestách mezi Německem a Českou republikou, čerpá Kateřina Kovačková inspiraci z německého jazyka, z „böhmischen Dörfer“ a společných německo-českých kulturních dějin. Přednáší o tématech z německé literatury na českém území. Mimo to je aktivní v oblasti česko-německých kulturních vztahů, například prostřednictvím  Ackermannova sdružení. Kniha, vydaná nakladatelstvím   Aschendorff Verlag Münster, je výsledkem tříletého projektu Ackermann-Gemeinde Rottenburg-Stuttgart a Freiburg.

 

Pořadatelé: České centrum Mnichov, Ackermannovo sdružení, Institut Bohmicum.

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

23.11.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala