Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.7.2015 19:30 - 15.8.2015

12. mezinárodní festival “Jazzový Most “

První mezinárodní festival „Jazzový Most“ Praha – Mnichov 2004 se konal u příležitosti vstupu ČR do EU a měl velký kulturně-politický úspěch a od té doby se koná každoročně.Jazz festival je setkáním jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobností z kulturního a politického života z mnoha zemí.

Je také významnou propagací české kultury, hlavního města Prahy a ostatních měst ČR v nově spojené Evropě. Předmětem festivalu jsou jazzové koncerty v několika městech.

Pianista a kapelník Stan Kenton (1911-1979) byl bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších osobností jazzu v minulém století. Obsáhlý, široký zvuk jeho orchestru naznačoval syntézu jazzu a symfonické hudby.

Inspirován zvukem Kentonova orchestru (Inovace v moderní orchestrální hudbě, 1950), rozšířil odvážný dirigent Rudi Mazač jeho pražský Big Band "Kentonmania" standardní  Big Bandové obsazení o osm lesních  rohů na 30 hudebníků. V tisku je jeho Big Band "Kentonmania" označován jako "dokonale naolejovaný „Bigbandový stroj“, který fantasticky swinguje a v baladách správně vystihuje sentimentální cítění.  (OÖN)

Další informace a termíny naleznete v přiložených dokumentech a na webové stránce: http://www.jazzbridge.net/

Místo konání:
Datum:

Od: 11.7.2015 19:30
Do: 15.8.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala