Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.10.2017 19:00

Lidové tance

Bavorsko-český lidový tanec s Josefem Zapfem a jeho dolnobavorskými muzikanty a Konrádyho dudácká kapela z Domažlic. Konrádyho dudácká muzika je nejznámější chodská dudácká kapela, která vznikla již v roce 1955 a jejíž kapelník a legendární dudák Antonín Konrády loni oslavil 85. narozeniny. Obě kapely poprvé společně zahrají k tanci, a připomenou tak posluchačům kouzlo chodských a bavorských lidových písní, které promlouvají zemitou filozofií a lidovou moudrostí.

Bavorsko-český lidový tanec 

Konrádyho dudácká kapela nasbírala za dobu své činnosti mnoho ocenění a uznání a to nejen u nás, ale i v zahraničí (např. v Anglii, Německu, Rakousku nebo Rusku).  Tato šestičlenná skupina se pohybuje na české hudební scéně již více než 60 let. Pravidelně se účastní tradičních festivalů, jako jsou Chodské slavnosti, folklórní slavnosti ve Strážnici, anebo Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích.

Josef Zapf a jeho dolnobavorští muzikanti jsou ve srovnání s Konrádyho dudáckou kapelou početnější a téměř o 50 let mladší seskupení.  Muzikantů je celkem 16 a původem jsou ze všech koutů Bavorska. Díky studiu se v roce 2003 potkali v Mnichově a založili „dolnobavorské muzikanty“ (velká část členů pochází z Dolního Bavorska a Horního Falcka). Muzikanty můžete vidět vystupovat v tradičních, ale i moderních hospodách v Bavorsku, kde svou lidovou muzikou dokáží rozproudit všechny posluchače v okolí.

 

Vstupné: 10 Euro

Rezervace vstupenek je možná na tel. č.  089/82929079 (úterý – neděle, 17:30 – 20:30) nebo zde. 

 

Výstava Nedávno v zemi okamžiků, jejíž součástí je bohatý doprovodný program plný tance, filmu, divadla, hudby a přednášek, se koná ve spolupráci Českého centra v Mnichově, Pasinger Fabrik, Domem německého východu, St. Anna-Kapelle Passau a Regionálního muzea Krumau za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Videa:


Místo konání:

Pasinger Fabrik, Bar, August-Exter-Str. 1, München

Datum:

26.10.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala