Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.2.2018 19:00

Miroslav Ambroš - Il virtuoso

Koncert vynikajícího českého mladého houslisty M. Ambroše, na kterém zazní díla nejen slavných skladatelů A. Dvořáka, L. Janáčka a J. Suka, ale např. i skladba současné slovenské skladatelky Sylvie Bodorové.

V osmnácti letech natočil Miroslav Ambroš s klavíristkou Zuzanou Ambrošovou své debutové CD „Il virtuoso“ s virtuózními skladbami světových skladatelů.  V jeho recitálu jsou posluchači unášeni na křídlech vrcholného houslového umění, se zatajeným dechem sledují spojení strhujících pasáží s procítěnými melodiemi v dílech houslových virtuosů minulých staletí.

Podrobný program koncertu naleznete zde (PDF):

 

Miroslav Ambroš (*1987) koncertoval na významných pódiích po celém světě. Hraje na vzácný nástroj italského mistra houslaře Camilla de Camilliho z roku 1734 zapůjčeného ze státní sbírky hudebních nástrojů Národního muzea. Zvítězil v mnoha celostátních a mezinárodních soutěžích. Vystoupil na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské Jaro 2008 a pod taktovkou Jiřího Bělohlávka zahajoval Pražskou komorní filharmonií koncertní sezónu tohoto orchestru Čajkovského houslovým koncertem D dur.

Foto: Miroslav Ambroš

 

Pořadatelé: České centrum Mnichov, Dům německého východu Mnichov, Generální konzulát České republiky v Mnichově

Místo konání:

Haus des deutschen Ostens, Am Lilienberg 5, München

Datum:

6.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala