Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.4.2018 20:00 - 0:00

Trio Ponk: Postfolklor

Na hudební scéně platí brněnské Trio Ponk za nový objev. Jejich debutové album bylo v Čechách v roce 2015 vyhlášeno za album roku. Skupina využívá motivy z moravských lidových písní a spolu s prvky rocku, blues a jazzu tak vytváří „postfolk“.

V rámci Dlouhé noci hudby   a spolupráce Visegrádské čtyřky

Trio Ponk bylo založeno v roce 2013 v Brně. Jeho členy jsou Michail Krystýnek (zpěv, housle), Eduard Tomaštík (cimbál) a Jakub Nožička (kontrabas). Jejich tvorba je silně prodchnuta moravskými kořeny, celá kapela totiž hrála v moravských folklorních kapelách a absolvovala klasické hudební školení. Trio Ponk tak spojuje folklorní motivy s prvky z rocku, blues a jazzu. Album Postfolklor (2015), na němž jsou ke slyšení lidové písně napříč žánry, se setkalo s velkým úspěchem. Dva měsíce se album drželo v první dvacítce World Music Charts Europe. V roce 2015 kapela navíc získala cenu Anděl v kategorii World Music. O rok později byli jako vůbec první česká kapela nominováni mezinárodní porotou odborníků k vystoupení na hudebním veletrhu WOMEX – The World Music Expo. V současné době pracují na svém druhém albu.

Na Dlouhé noci hudby se podílí přes 100 kulturních institucí a více než 250 kapel, souborů a umělců. Lístek stojí 15,– € a platí zároveň jako vstupenka do všech participujících kulturních institucí i jako jízdenka pro MVG autobusy.

Vstupenky můžete pořídit v Českém centru Mnichov. Nákupem v Českém centru podpoříte naši kulturní činnost.

Pořadatel: Münchner Kultur GmbH, Tschechisches Zentrum München

Více informací na: http://ponktrio.cz/

 

 

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

28.4.2018 20:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala