Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.9.2018 19:00

80 let od Mnichovské dohody

Jaké důsledky měla Mnichovská dohoda podepsaná v roce 1938 na Československo a Evropu? Co znamenala pro lidi a zejména pro menšiny? Jak se dnes dohoda připomíná v Praze či Bratislavě? Tyto a další otázky budou diskutovány s německými i českými historiky při panelové diskusi, která se koná ve spolupráci s dokumentačním centrem pro historii nacismu i s Collegiem Carolinem.

Mnichovská dohoda byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií, která byla podepsána po půlnoci z 29. na 30. září 1938 v Mnichově. Velcí vládní představitelé zmiňovaných zemí rozhodli o přidělení československých Sudet německé říši.

Jaké důsledky měla Mnichovská dohoda na Československo a Evropu? Co znamenala pro lidi, zejména pro menšiny v sudetských oblastech, v "Resttschechei", na Slovensku či karpatské Ukrajině? Jak se dnes připomíná dohoda v Praze či Bratislavě? Můžeme se z appeasementu něco naučit pro dnešní dobu?

Účastníci:  Prof. Dr. Anna Hájková (Univerzita Warwick), Dr. Petr Koura (Collegium Bohemicum), Dr. Michal Schvarc (Historický ústav SAV, Bratislava), a Prof. Dr. Volker Zimmermann (Collegium Carolinum)

Moderátor: Dr. Angela Hermann (Dokumentační centrum pro historii nacismu)

Vstupné je zdarma.

Organizátoři: Dokumentační centrum pro historii nacismu ve spolupráci s Collegium Carolinum, České centrum Mnichov a Münchner Volkshochschule

Místo konání:

Datum:

20.9.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala