Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.4.2017 19:00

Operní árie: hudební večer s Jakubem Pustinou a mladými talenty

Při příležitosti desátého ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny, špičkového českého tenoristy, uspořádá České centrum, ve spolupráci s Haus des deutschen Ostens, společný koncert Jakuba Pustiny a soutěžících mnichovského kola této soutěže. Na koncertě, který je doprovodným programem výstavy Osobnosti české hudby, zazní árie z oper Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších. Akce se koná 28. dubna 2017 v 19 hodin na adrese Haus des deutschen Ostens, Am Lilienberg 5, München. Pořadatelem je České centrum v Mnichově, Haus des Deutschen Ostens a Heimatpflegerin der Sudetendeutschen.

Jak se mohou čeští skladatelé lépe představit, než na koncertě, na kterém zazní jejich nejvýznamnější díla? Na koncertě zazní árie z oper Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Guiseppe Verdiho v podání prominentního českého operního pěvce Jakuba Pustiny za doprovodu mladých talentů a klavírního virtuosa Richarda Pohla. Koncert je součástí semifinále desátého ročníku soutěže International Vocal Competition.

Mnohokrát oceněný tenorista Jakub Pustina pravidelně vystupuje v Národním divadle v Praze a ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Jako zpěvák je známý i v zahraničí, například v Austrálii, nebo Číně. Se svým spolkem Opera mladých se při jejich cestě za úspěchem pokouší podporovat nadějné umělce z celého světa. V Mezinárodní pěvecké soutěži Jakuba Pustiny (International Vocal Competition) se těší stále větší popularitě a láká účastníky světového formátu. Tento rok se koná již desátý ročník soutěže, při kterém mají mladí talentovaní zpěváci, z více než třiceti zemí, možnost prezentovat své umění.

Vstup volný, přihlášení přes e-mail poststelle@hdo.bayern.de, nebo telefonicky na čísle 089/4499930.

Více informací k International Vocal Competition najdete zde.

Pořadatelem je České centrum v Mnichově,  Haus des Deutschen OstensHeimatpflegerin der Sudetendeutschen.

Místo konání:

Haus des Deutschen Ostens, Am Lilienberg 5, München

Datum:

28.4.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala