Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.12.2015 - 29.1.2016

Plzeňské momenty: Wolftraud de Concini na cestách v západních Čechách

Výstava fotografií kronikářky programu Plzeň– evropské hlavní města kultury 2015 Wolftraud de Concini, které vznikly během jejího několikaměsíčního pobytu a které mapují jednotlivé projekty tohoto programu, ale i historické památky Plzně a současný život menšin. Ve spolupráci s Německým kulturním fórem Východní Evropa a Spolkem Adalberta Stiftera.

Fotografie od Wolftraud de Concini vznikly během jejího několikaměsíčního pobytu v Plzni, kde působila jako městská kronikářka hlavního města kultury, a jsou publikovány na jejím blog stadtschreiberin-pilsen.de. Fotografie zobrazují různá témata, ke kterým patří projekty hlavního města kultury jako např. prezentace vnitřních prostor Loosových interiérů, témata z historie města jako osvobození americkou armádou 1945, stejně tak jako minulost a současnost menšin – Němců, Židů, Romů.

Stipendium pro městské kronikáře, které je dotované Spolkovou vládou pro kulturu a media je ročně udělováno Německým kulturním fórem pro východní Evropu a od roku 2010je přidělováno kulturním hlavním městům ve východní Evropě.

 

Út 12. 1. 2016 / 19.00 Uhr – doprovodná akce s Wolftraud de Concini a Martinem Baxou (1. náměstek primátora pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň 2015)


Wolftraud de Concini se narodila v roce 1940 v Trutnově v severních Čechách, odkud byla v roce 1945 se svou rodinou vyhnána. Studovala filozofii, historii umění, srovnávací literaturu, romanistiku a folkloristiku v Mnichově a Innsbrucku. Od roku 1964 žije v Itálii a pracuje jako publicistka a fotografka. Vedle několika průvodců k regionům Itálie zrealizovala publikace a výstavy k jazykovým menšinám (Němcům, Romům a Sinti). V roce 2013 vydala knihu cest a pamětí Čechy tam a zpět.

Pořadatelé: České centrum Mnichov, Deutsches Kulturforum östliches Europa, Adalbert Stifter Verein, Die Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien, Pilsen 2015 European Capital of Culture, Open Air

 

© Foto: Wolftraud de Concini

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

Od: 15.12.2015
Do: 29.1.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala