Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2017 19:00 - 7.5.2017

Private Confessions

Výstava představuje kresby 36 mezinárodně uznávaných šperkařů, mimo jiné i renomovanou českou umělkyni Evu Eisler. Spektrum výstavy zahrnuje náčrty, se zaměřením na konkrétní provedení, až po nezávislé umělecké výjádření. Vedle kreseb budou k vidění také vybrané šperky a instalace.

 

Poprvé se výstava šperků věnuje také kresbám, čímž se do popředí zájmu dostává toto vícevrstvé a mnohdy podceňované téma.
Kresba prozrazuje zcela osobitý rukopis umělce. Je to jeho takzvaný »private confession«, ještě předtím než se změní a podřídí materiálu a tvaru. Živý dialog mezi náčrtem a realizovaným objektem, ve kterém se nachází, vypráví  o překračování hranic a rozmanitosti, o možnostech uměleckého jednání, rozhodnutí a rozjímání, stejně tak o otevřenosti, změnách a rozvětvení současného umění.
Kresba zároveň žádá uznání svého uměleckého přínosu procesu, často chce být vedle šperku dokonce samostatným dílem. Vždyť právě umělecký proces se rozvyjí stejně tak ve spontánních gestech jako v její konečné podobě.

Eva Eisler (nar. 1952 v Praze, Česká Republika), patří k nejvýznamnějším osobnostem českého designu. Malířka, designérka, architektka interiérů, exteriérů a sochařka působí v New Yorku, Praze, Mnichově a Londýně. Od roku 2006 zastupuje funkci vedoucí fakulty na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Bližší informace k výstavě najdete zde.

 

Otevírací doba:

Úterý až neděle 11 – 18 hodin

První pátek v měsíci otevření do 22 hodin

Vstupné:

Dospělí: 9€ / zlevněno: 4,50 €

Děti & dospívající do osmnácti let: volné vstupné

Výstava Muzea Villa Stuck ve spolupráci s CODA Muzeum, Apeldoorn.

Kurátorka: Dr. Ellen Maurer Zilioli

Za podpory Benno und Therese Danner´sche Kunstqewerbestiftung, Paul und Katrin Basiner-Stiftung, města Mnichova, Marburger Tapetenfabrik J. B. Schaefer GmbH & Co. KG, Kirchhain a Českého censtra v Mnichově.

Místo konání:

Villa Stuck, Prinzregentenstr. 60, München

Datum:

Od: 9.3.2017 19:00
Do: 7.5.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala