Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.7.2018 - 19.7.2018

White Ravens Festival mezinárodní literatury pro děti a mládež

White Ravens Festival mezinárodní literatury pro děti a mládež pořádaný Mezinárodní knihovnou pro mládež hostí tento rok i spisovatele z České republiky.

V Mezinárodní knihovně pro mládež již po mnoho let platí výraz „White Ravens“ za synonymum pro vynikající, inovativní literaturu pro děti a mládež. V rámci tohoto festivalu proběhne autorské čtení spisovatelů z Německa i ze zahraničí, kteří povedou workshopy a spisovatelské dílny a v pódiových diskuzích promluví o sobě a své práci. Akce dává prostor renomovaným, mnohokrát oceňovaným spisovatelům, ale i novým objevům literární scény. Díky mezinárodní účasti festival přemosťuje mezikulturní rozdíly. Letos budou mít malí i velcí návštěvníci možnost setkat se a pohovořit si s českým spisovatelem Ondřejem Buddeusem.

Kompletní program a termíny naleznete zde: https://www.wrfestival.de/veranstaltungsprogramm.html

Ondřej Buddeus (1984) je spisovatel, překladatel z němčiny a norštiny a šéf koordinátor Českého literárního centra. Píše lyriku a konceptuální prózu, rád experimentuje s novými formáty. V roce 2013 vyšla jeho první kniha pro děti s názvem Med v hlavě s ilustracemi Davida Böhma.

 

Pořadatel: Internationale Jugendbibliothek Schloss Blutenburg

Partneři akce:    Bayerisches Staatsministerium a Kulturreferat der Landeshauptstadt München, České centrum Mnichov a další

Místo konání:

Internationale Jugendbibliothek Schloss Blutenburg | München

Datum:

Od: 14.7.2018
Do: 19.7.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala