Czech Photography Masterclass: Bára Prášilová

St 24. 02. 2021 Online událost

Síťový projekt Českých center Czech Photography Masterclass představuje současnou českou fotografii formou série online workshopů s řadou výrazných českých fotografů. Projekt souběžně probíhá na instagramových profilech Českých center po celém světě.

V této edici se představí fotografka Bára Prášilová. Označte obrázek ve Vašem feedu nebo stories hashtagem #MasterclassPrasilova a zapojte tak do projektu i Vaši fotografii.

O umělkyni

Surreálné fotky Báry Prášilové balancují na hranici mezi krásou a podivností, realitou a fiktivními instalacemi, pochází z jejího absurdního smyslu pro humor a náklonnosti k lehkosti, která jí pomáhá se vyrovnávat s težkými tématy. Namísto digitální manipulace s vizuály v postprodukci, volí Bára jako cestu k vytvoření magické atmosféry skutečné objekty a rekvizity, které dodávají jejímu dílu neobvyklou autenticitu.

Je držitelkou mnoha cen, včetně Hasselblad Masters Award 2014 a Czech Grand Design Fotograf roku 2009 a 2011. Její první režisérský počin ji v roce 2019 vynesl bronzové ocenění na prestižních cenách Clio. Mezi její komerční klienty se řadí Vitra, Ikea, Národní divadlo a Newsweek. 

Informace o události

  • Název události: Czech Photography Masterclass: Bára Prášilová
  • Datum: St 24. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události